Morgan Stanley ve BofA borsa beklentisinde ayrıştı

Morgan Stanley ABD Hisse Stratejisi Direktörü Michael Wilson, reel faizler ile hisse senedi getirileri arasındaki korelasyonun daha da negatif bölgeye düştüğüne işaret ederek, bunun faiz oranlarının bir kez daha hisse senedi performansının belirleyicisi haline geldiğinin bir işareti olduğunu söylüyor.

Ancak Bank of America Corp.’tan Savita Subramanian ise faiz oranlarının yüksek kalmasına rağmen hisse senetlerinin yükselmeye devam edebileceği görüşünde.

“Temmuz ortasından bu yana hisse senetlerinin kişiliğinde belirgin bir değişim yaşandı” diyen Wilson, geçen ayki Fed toplantısının ardından ABD hisse senetlerinde görülen düşüş eğiliminin, yatırımcıların “uzun süre için daha yüksek” söylemini sorgulamaya başladıklarının göstergesi olduğunu belirtti. 2022’deki satış dalgasını doğru bir şekilde tahmin eden Wilson bu yılki ralliyi ise tahmin edememişti.

Subramanian ise faizler yüksek kalsa bile Borsada yükselişin sürmesi için nedenler gördü ve S&P 500’ün reel faizlerin yüzde 3,5 civarında seyrettiği 1985 ile 2005 yılları arasında yıllık bazda yüzde 15 getiri sağladığına dikkat çekti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x