Hamas’tan, Gazze’deki çatışmada üst düzey askerlerini kaybeden İsrail’e uyarı: Kayıplarınızın faturası artacak

Filistin İslami Direniş Hareketi Hamas, İsrail ordusuna, Gazze Şeridi’nde kalmayı sürdürdüğü sürece, “kayıplarının faturasının artacağı” uyarısında bulundu.

İSRAİL ASKERLERİNİ PUSUYA DÜŞÜRDÜLER

İsrail ordusu bugün, Gazze Şeridi’nin kuzeyindeki çatışmalarda İsrail ordusundan bir albay ve yarbayın bulunduğu 5’i subay, 10 askerinin öldüğünü açıkladı. Böylece İsrail’in 7 Ekim’den bu yana hayatını kaybeden asker sayısı ise 444 oldu. Saldırılarda şimdiye kadar yaralanan asker sayısı ise 1687’ye ulaştı.

İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları devam ediyor

“İSRAİL, ORDUNUN VE KOMUTANLARIN BAŞARISIZLIĞINI TEYİT EDİYOR”

İsrail’in verdiği kayıp sonrası Hamas’tan yapılan yazılı açıklamada, “İsrail’in Gazze Şeridi’nin kuzeydoğusunda Eş-Şucaiye Mahallesi’nde çoğu subay, 10 askerinin öldürüldüğünü açıklaması ve birçok cephede kayıplarının artması, ordunun ve komutanların başarısızlığını teyit ediyor.” ifadesine yer verildi.

Gazze Şeridi’ndeki Faluce’ye yönelik saldırıların ardından bölge enkaz yığınına döndü

“BURADA KALDIĞINIZ SÜRE NE KADAR ARTARSA ÖLÜMLERİNİZ DE ARTACAK”

Gazze’deki Filistinli grupların, “Gazze’yi işgalcilere mezar yapma” vaadini yerine getirdiği belirtilen açıklamada, “Faşist İsrail ordusu, her gün öldürülen onlarca ölü ve yaralı askerlerini umursamamaktadır. Gazze’den çekilmekten başka seçeneğiniz yok. Burada kaldığınız süre ne kadar artarsa ölümlerinizin ve kayıplarınızın faturası da artacak. Buradan hayal kırıklığı içinde çıkacaksınız.” denildi.

İSRAİL’İN SALDIRILARINDA CAN KAYBI 18 BİNİ AŞTI

Öte yandan; Gazze’deki Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan son açıklamaya göre, İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırılarda can kaybı son 24 saatte 196 artarak 18 bin 608’e yükseldi.

Kaynak: AA / Güncel

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x