MHP’de büyük kurultay günü! Talihsiz bir kaza yaşayan Bahçeli’nin kürsüye kol askısıyla çıktığı görüldü

MHP 14. Olağan Kurultayı’nda tek aday olan parti lideri Devlet Bahçeli, 11. kez genel başkanlığa seçilecek. Kurultay öncesinde küçük bir kaza geçiren Bahçeli, omzunu burktu. Konuyla ilgili partiden yapılan açıklamada “Omuz burkulması sonucu kolunda bir incinme olmuştur, kendisine geçmiş olsun diyerek, nazarlığımız kabul ediyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

11. KEZ SEÇİLECEK

Kurultay kapsamında ilçe kongrelerini 27 Eylül’de, il kongrelerini ise 18 Kasım’da tamamlayan MHP’nin 14. Olağan Büyük Kurultayı Ankara Arena Kapalı Spor Salonu’nda başladı. Slogan ve teması “Ülke için var olduk, bir ülküye yar olduk. Ülkeye sevda, ülküye yemin” ve “Ülkümüz ömür boyu candan öte” olarak belirlenen kurultayda Genel Başkan ile 75 üyeden oluşan Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ve 9 üyeden oluşan Merkez Disiplin Kurulunu (MDK) seçilecek. Ardından MYK içinden 15 üyenin yer aldığı Başkanlık Divanı oluşturulacak. Kurultayda ayrıca 25 yedek MYK ve 5 yedek MDK üyesi de seçilecek. Böylece, MHP Lideri Devlet Bahçeli, 11. kez genel başkanlığa aday gösterilmiş olacak.

BAHÇELİ’DEN KURULTAYA DAMGA VURAN KONUŞMA

Kurultayda konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli‘nin açıklamalarından satır başları şu şekilde; “Aziz Türk milleti, kurultay divanımızın başkan ve üyeleri bugünkü heyecanımızı paylaşan misafirlerimiz, vatan ve millet sevdalısı ülküdaşlarım, sevgili bozkurtlar, sevgili asenalar, değerli basın mensupları böylesi bir coşkuya sahip ömrümün en gurur bahşeden anlarından birisidir.

“ÖTELERİN ÖTESİNDEN GELİYOR YÜREKLİ SESİNİZ”

Sizler gibi dava arkadaşlarına sahip olduğum için bahtiyarım. Verdiğiniz güvenle bastığınız yerleri titreten güçtesiniz. Ötelerin ötesinden geliyor yürekli sesiniz. Gün oldu şehadet düştü hayat sahnemize, gün oldu tanık olduk saldırılara. Aldanmadık satanlara, aldırış etmedik dünya saltanatına.

Yurt içinden ve yurt dışından kurultayımızı takip eden vatandaşlarımızı selamların en güzeli ile selamlıyorum. Türk milletinin ahlak ve yürek gücünün timsali olan sizlerle iftihar ediyorum. Türkiye’mizin 81 ilini temsilen hazır bulunuyorsunuz bu salonda. Türk milletinin kutup başı olan bütün değerlerimiz aramızda, yanımızdadır. Mücadeleleri mücadelemiz, hedefleri hedeflerimizdir.”

KURULTAY ÖNCESİ OMZUNU BURKTU

Kurultay öncesi MHP lideri Devlet Bahçeli‘nin ters bir harekete bağlı olarak omuz burkulması yaşadığı ve kolunda incinme oluştuğu ifade edildi. Partinin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada “Milliyetçi Hareket Partisi 14. Olağan Büyük Kurultayına hamd olsun hazır, kongre öncesi Sn. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli ters bir harekete bağlı olarak, omuz burkulması sonucu kolunda bir incinme olmuştur, kendisine geçmiş olsun diyerek, nazarlığımız kabul ediyoruz. Rabbim korusun.” denildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x