Not Alın: Bu 2 Kripto Para İçin Alım Sinyali Yandı!

Kripto para piyasası boğa rallisinde ve çoğu altcoin, grafiklerindeki orta vadeli düşüş trendlerinden çıkıyor. Bununla birlikte, bazı kripto paralar geçmişte yaşanan büyük kayıplar nedeniyle hala haftalık aşırı satılmış durumda. Kripto uzmanı Vinicius Barbosa, bu projelerin talebi besleyecek güçlü temellere sahip olması halinde, önümüzdeki birkaç gün için bir alım fırsatı olabileceğini değerlendiriyor.

Bitcoin’in fiyat hareketi kripto para dünyasına moral oldu!

Kriptokoin.com’dan takip ettiğini üzere Bitcoin, 52 bin doların üzerine ulaşan güzel bir ralli yaptı. BTC’nin bu fiyat hareketi, kripto dünyası için güçlü kısa vadeli ivmeyi kanıtladı. Lider kripto para birimi 52.522 dolarla son yılların en yüksek seviyesine ulaştı. Şimdi 2021’den kalma fiyat direnciyle karşı karşıya kaldı. Yazı sırasında BTC 52.260 dolardan işlem görüyordu. Bu hareket, aşırı satılan kripto para birimlerini ileriye dönük bir yükseliş trendine itebilir.

BTC haftalık fiyat grafiği. Kaynak: TradingView

Aşırı satım 0x Protokolü (ZRX) için alım sinyali

Özellikle CoinGlass’ın haftalık Göreceli Güç Endeksi (RSI) ısı haritası, aşırı satılmış bir 0x Protocol (ZRX) gösteriyor. Merkezi olmayan borsa altyapısı protokolü, basın saatine göre yedi günde %6,26 artışla 0,339 dolardan işlem görüyor. İlginç bir şekilde, haftalık RSI 29,61’de aşırı satımda kalıyor. Daha düşük zaman dilimleri ZRX’i yükselen bir momentumda konumlandırıyor. Esasen, 56,49 ve 62,4’lük günlük ve saatlik RSI ile kısa vadeli fiyat hareketinin, haftalık bölgeden ileriye doğru bir geri dönüşü tetiklemesi mümkün.

Kripto para piyasası RSI ısı haritası, haftalık ZRX. Kaynak: CoinGlass

İkinci token: Kyber Network Crystal v2 (KNC)

Potansiyel olarak aşırı satımdaki bir diğer kripto para birimi Kyber Network Crystal v2 (KNC). Token, haftalık 27,51 RSI değerine sahip. Ayrıca, yazı sırasında 0,648 dolardan işlem görüyordu. Bu da %6,96’lık bir artışa işaret ediyor. ZRX gibi KNC de düşük zaman dilimi RSI’ları ile trendin tersine döndüğüne işaret ediyor. İlginç bir şekilde, kripto piyasası için ortalama haftalık RSI 57,88. Bu da, bu çizginin üzerindeki projelerin alaka düzeyini artırıyor.

Kripto piyasası RSI ısı haritası, haftalık KNC. Kaynak: CoinGlass

Bununla birlikte, aşırı satım RSI durumuna sahip olmak fiyatların yükselmesini garanti etmez. Bu aşırı zayıflık göstergesini anlamak, sinyal satın almak isteyen yatırımcılar için hayati önem taşır. Kripto para piyasası oldukça değişkendir. Dahası, her şeyin göz açıp kapayıncaya kadar değişmesi mümkündür. Bu bağlamda, sorun yaşayan, durdurulan veya büyük düşüşler yaşayan projeler de aşırı satım durumu sergileyebilir ve düşüş eğiliminde devam edebilir. Bu nedenle, yatırımcılar temkinli olması ve ne satın aldıklarını anlamaları gerekir.

Makaledeki görüşler ve tahminler uzmana ait olup, kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir. Yatırım yapmadan önce mutlaka kendi araştırmanızı yapmanızı öneririz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x